” در محضر دوست”
تجلیل از یک هنرمند تئاتر
بنام خدا، شادی بخش دلها”
سلام به همه ی انسان هایی که غم می زدایند و شادی می افرینند
————
در محضر دوست
حیف آمد در این صفحه که مزین به عنوان شریف هنر تئاتر و معرفی پیشکسوتان این هنر است .
مطلبی نباشد از 25 سال سابقه از جوانی تا میانسالی وسالها تجربه و گنجینه گرانبهایی از فعالیتها ی تئاتری و زندگی هنرمندانه ، از ناگفته های پنهان مانده و فروتن نانه دوست عزیزم ، هنرمند بازیگر تئاتر،
اقای “اسماعیل احمدیان “
نباشد .
” اسماعیل احمدیان ” بعد از 25 سال سابقه بازیگری تئاتری ، همچنان در پی کسب تجربه های جدید است .
او بارها گفته است ” : احساسی که در بازی کردن تئاتر با نسل های جدید است ، جند برابر بیشتر از بازی کردن با نسل پیشتر است . جوانان تاثیر گذار تریند و پویایی و بروز ترشدن هنرتئاتر وتکنیک ومفهوم ومحتوای این هنر تنها بوسیله انان رقم خواهد خورد .
اسماعیل احمدیان دارای جوهره وعمقی عمیق از بازیگری تئاتر وتلویزیون است و هر بار که شاهد اجرای بازیگری تئاتری از وی هستیم ، هنوز چیزهای در تکنیک بازیگری اوست که می تواند تلاش برای خلق یک نقش متفاوت باشد .

اسماعیل احمدیان بازیگری با توانایی های خاص در عرصه تئاتر کمدی است .
در چنین حال وهوای جامعه ما نیاز به تئاتر کمدی دارد ، تئاتری که نه تنها مخاطبین خودش را به خنده وا می دارد بلکه انها را نیز به تفکر وا می دارد و احمدیان از آن دست از بازیگرانی است با استفاده از قالب ها وچهار چوبهای تکنیک تئاتری به بیان نکته های خنده اور و ایجاد محرکه ای برای اندیشیدن و به چالش کشیدن و شخصیت پردازی است .


اسماعیل احمدیان در هر بازی تئاتری شخصیتی در خور توجه و جدید خلق می کند و از تقلید حرکت های گذشته پرهیز می کند و با انرژی و فکری نو ، یک نگاه تازه خلق می کند .
از همه دوستان و علاقمندان به تئاتر دعوت می کنم برای دیدن بازی این بزرگ مرد هنر تئاتر کمدی بوکان به دیدن اجرای تئاتری ایشان در نمایش در حضور باد نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی اقای بهروز اسراری بروند .
این پست ونوشته های ان شاید سبب اقدامی شود تا فضا ی فراهم گردد برای گفتگو و پرسش وپاسخ و شاید جمع امدن ، دیدار رودررو و چشم در چشم دوختن با چهره های ماندگار تئاتر در شهرستانها .

با احترام برای همه هنرمندان تئاتر – عبدالرحمن عزیزی
مهرماه 1393 – بوکان

۱۸ مهر ۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like